WP SlimStat - en to tr_TR translation catalogue (440 entries)

en: (Human) Visit
tr_TR: (Kişi) Ziyaret

en: -- Advanced filters --
tr_TR: Gelişmiş Filtre

en: 0 - 30 seconds
tr_TR: 0 - 30 saniye

en: 1 - 3 minutes
tr_TR: 1 - 3 dakika

en: 1 = search engine crawler, 2 = mobile device, 3 = syndication reader, 0 = all others
tr_TR: 1 =arama motoru böceği, 2 = mobil aygıt, 3 =besleme okuyucu, 0 = diğerlerin tamamı

en: 2-letter code (us, ru, de, it, ...)
tr_TR: 2 harfli kod (tr, us, ru, de, ...)

en: 3 - 5 minutes
tr_TR: 3 - 5 dakika

en: 31 - 60 seconds
tr_TR: 31 - 60 saniye

en: 5 - 7 minutes
tr_TR: 5 - 7 dakika

en: 7 - 10 minutes
tr_TR: 7 - 10 dakika

en: A link from one domain to another is said to be outbound from its source anchor and inbound to its target. This report lists all the links to other websites followed by your visitors.
tr_TR: Başka bir alandan kaynak sunucuya bağlanmak hedefe giden en iyi yol olduğu söylenir. Bu rapor ziyaretçileriniz tarafından takip edilen siteleri listeler.

en: A period of interaction between a visitor's browser and your website, ending when the browser is closed or when the user has been inactive on that site for 30 minutes
tr_TR: Tarayıcı kapatıldığında veya kullanıcı 30 dakika boyunca boş boş durduğunda ziyaretçi ile websitesi arasında bir periyot oluştur

en: A referrer (or referring site) is the site that a visitor previously visited before following a link to your site.
tr_TR: Bir yönlendirme(veya yönlendiren site) sitenize gelen bağlantıya tıklanılmadan önce bulunulan siteyi göstermektedir.

en: A request to load a single HTML file ("page"). This should be contrasted with a "hit", which refers to a request for any file from a web server. Slimstat logs a pageview each time the tracking code is executed
tr_TR: Bir tekil HTML dosyası ("sayfa") yüklemesi isteğidir. Bu "tıklama" ile karşıt olmalıdır, bu rastgele bir web sunucusundan herhangi bir dosya isteği anlamına gelir.

en: A request to load a single HTML file. Slimstat logs a "pageview" each time the tracking code is executed.
tr_TR: Bir tek HTML dosya yüklemek için bir sorgu oluşturun. Slimstat bir "sayfa görüntülemeyi" izleme kodları aracılığıyla günlüklere kaydeder.

en: About Slimstat
tr_TR: SlimStat Hakkında

en: Access Control
tr_TR: Erişim Kontrolü

en: Access Log
tr_TR: Erişim Günlüğü

en: Activate this feature if your reports take a while to load. It breaks down the load on your server into multiple requests, thus avoiding memory issues and performance problems.
tr_TR: Raporlarınız yüklemek için bir süre alabilir, eğer bu özelliği etkinleştirin. Bu nedenle bellek sorunları ve performans sorunlarını kaçınarak, birden fazla istekleri halinde sunucusu üzerindeki yükü ayırır.

en: Add a new column to the Edit Posts/Pages screens, with the number of hits per post within the timeframe specified here below.
tr_TR: Aşağıda belirtilen süre boyunca Yazıları/Sayfaları Düzenle ekranına konu başına tıklanma sayısı ekle.

en: Add the following code to all the non-WP pages you want to track, right before the closing BODY tag. Please make sure to change the protocol of all the URLs to HTTPS, if you external site is served over a secure channel.
tr_TR: Şu BODY etiketini kapatmadan önce izlemek istediğiniz tüm WP olmayan sayfalara aşağıdaki kodu ekleyin. Eğer harici site HTTPS gibi güvenli bir kanal üzerinden hizmet veriyorsa tüm URL protokolünü değiştirdiğinizden emin olun.

en: Add-on
tr_TR: Eklenti

en: Add-ons
tr_TR: Eklentiler

en: Add-ons extend the functionality of Slimstat in many interesting ways. We offer both free and premium (paid) extensions. Each add-on can be installed as a separate plugin, which will receive regular updates via the WordPress Plugins panel. In order to be notified when a new version of a premium add-on is available, please enter the <strong>license key</strong> you received when you purchased it.
tr_TR: Eklentilerle Slimstat'ın işlevselliğini pek çok ilginç şekilde genişletebilirsiniz. Biz hem ücretsiz hem de Premium (ücretli) uzantılar sunuyoruz. Her eklenti için düzenli olarak Wordpress paneli üzerinden güncellemeler alırsınız ve her birisini ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Premium eklentinin kullanılabilir yeni bir sürümü olduğunda, haberdar olabilmek için <strong>lisans anahtarı</strong> girmeniz gerekir.

en: Advanced Filters
tr_TR: Gelişmiş Filtre

en: Advanced Options
tr_TR: Gelişmiş Ayarlar

en: Alexa Country Rank
tr_TR: Alexa Ülke Derecesi

en: Alexa Popularity
tr_TR: Alexa Popülaritesi

en: Alexa World Rank
tr_TR: Alexa Dünya Derecesi

en: Alexa is a subsidiary company of Amazon.com which provides commercial web traffic data.
tr_TR: Alexa ticari web trafik verilerini sağlayan Amazon.com'un bir yan kuruluşudur.

en: All the archived records were successfully deleted.
tr_TR: Tüm arşivlenmiş kayıtlar başarıyla silindi.

en: All the records were successfully deleted.
tr_TR: Tüm kayıtlar başarıyla silindi.

en: All those people showing up to your Web site by typing in the URL of your Web site coming or from a bookmark; some people also call this "default traffic" or "ambient traffic"
tr_TR: İnsanlar yer iminden veya web site URL'sini yazarak gelebilir. Bazı insanlar buna "varsayılan trafik" veya "ortak trafiği" demekte

en: All values represent the percentages of pageviews within the corresponding time range.
tr_TR: Tüm değerler ilgili zaman aralığında sayfa görünüm yüzdelerini temsil eder.

en: Already saved
tr_TR: Zaten kaydedildi

en: Annotations
tr_TR: Açıklamalar

en: Any program used for accessing a website; this includes browsers, robots, spiders and any other program that was used to retrieve information from the site
tr_TR: Bir websitesine ulaşmak için kullanılan herhangi bir program, bu tarayıcı olabilir, robot, örümcek ve siteden bilgi almak amaçlı izleyici bulunduruyor olabilir

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Archive records
tr_TR: Arşiv Kayıtları

en: Are you sure you want to OVERWRITE your current settings?
tr_TR: Geçerli ayarlarınızın ÜZERİNE YAZMAK istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY DELETE ALL the records from your archive?
tr_TR: KALICI olarak arşivdeki TÜM kayıtlar SİLİNECEK. Emin misin?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY DELETE ALL the records from your database?
tr_TR: KALICI olarak veritabanındaki TÜM kayıtlar SİLİNECEK. Emin misin?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these records from your database?
tr_TR: KALICI olarak bu kayıtlar veritabanınızdan silinecek. Emin misin?

en: Async Mode
tr_TR: Asenkron Modu

en: Attachments
tr_TR: Eklentiler

en: Audience
tr_TR: İzleyici

en: Audience Overview
tr_TR: Kitle Genel Görüşü

en: Auto purge
tr_TR: Otomatik Temizleme

en: Average Daily Pageviews
tr_TR: Günlük Ortalama Sayfa Görüntülenmesi

en: Average visit duration
tr_TR: Ortalama ziyaret süresi

en: Avg Comments per Post
tr_TR: Konu Başına Ort. Yorum

en: Avg Server Latency
tr_TR: Ort. Sunucu Gecikmesi

en: Basic
tr_TR: Temel

en: Basic Filters
tr_TR: Temel Filtre

en: Bot or Crawler
tr_TR: Bot veya Böcek

en: Bot/Crawler
tr_TR: Bot/Böcek

en: Bots
tr_TR: Botlar

en: Bounce Pages
tr_TR: Sıçrama Yapan Sayfalar

en: Bounce rate
tr_TR: Sıçrama Oranı

en: Browser
tr_TR: Tarayıcı

en: Browser Capabilities
tr_TR: Tarayıcı Niteliği

en: Browser Type
tr_TR: Tarayıcı Türü

en: Browser Version
tr_TR: Tarayıcı Versiyonu

en: By default, users are listed by their usernames. Use this option to visualize their display names instead.
tr_TR: Varsayılan olarak kullanıcı adları listelenir. Bunun yerine görünen adları görselleştirmek için bu ayarı kullanın.

en: Capability
tr_TR: Nitelik

en: Category ID
tr_TR: Kategori ID

en: Chart Colors
tr_TR: Grafik Renkleri

en: Chart controls
tr_TR: Grafik Kontrolleri

en: Choose between a standalone admin menu for Slimstat or a drop down in the admin bar (if visible).
tr_TR: SlimStat'ın nerede görüntüleneceğini seçmek için yönetici menüsü veya yönetici çubuğu (görünür durumda ise) arasında bir seçim yapın.

en: Choose the number format you want to use for your reports.
tr_TR: Raporlarınızda kullanmak istediğiniz sayı biçimini seçin.

en: Clone
tr_TR: Kopyala

en: Code
tr_TR: Kod

en: Color codes
tr_TR: Renkli Kodlar

en: Comments
tr_TR: Yorumlar

en: Complete address of the referrer page
tr_TR: Yönlendirme sayfasının adresi tamamlandı

en: Config access: username not found
tr_TR: Yapılandırma Erişimi: kullanıcı adı bulunamadı

en: Content Items
tr_TR: İçerik Ögeleri

en: Content Type
tr_TR: İçerik Türü

en: Convert IP Addresses
tr_TR: IP Adreslerini Dönüştür

en: Coordinates
tr_TR: Koordinatlar

en: Countries
tr_TR: Ülkeler

en: Country Code
tr_TR: Ülke Kodu

en: Currently Online
tr_TR: Şu Anda Çevrimiçi

en: Currently from search engines
tr_TR: Şu Anda Arama Motorundan Gelenler

en: Custom CSS
tr_TR: Özel CSS

en: Customize
tr_TR: Özelleştir

en: Customize and organize your reports
tr_TR: Raporlarını Özelleştir ve Organize Et

en: DB Size
tr_TR: VT Boyutu

en: Dashboard Widgets
tr_TR: Kontrol Paneli Widgetleri

en: Data Maintenance
tr_TR: Veri Bakımı

en: Database
tr_TR: Veritabanı

en: Database Information
tr_TR: Veritabanı Bilgileri

en: Dataset Size
tr_TR: Veri Kümesi Boyutu

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date Filters
tr_TR: Tarih Filtreleri

en: Date Format
tr_TR: Tarih Formatı

en: Date Range
tr_TR: Tarih Aralığı

en: Date and Time
tr_TR: Tarih ve Zaman

en: Date when the MaxMind Geolocation database was last updated.
tr_TR: MaxMind Coğrafi Konum veritabanı son güncellenme tarihi.

en: Day
tr_TR: Gün

en: Days in Range
tr_TR: Kapsanan Günler

en: Deactivate the SQL output on top of each report.
tr_TR: Her rapordaki SQL çıktısını devre dışı bırakın.

en: Decide how many records should be retrieved from the database in total. Depending on your server configuration, you may want to fine tune this value to avoid exceeding your PHP memory limit.
tr_TR: Toplamda veritabanından alınması gereken kayıt sayısına karar verin. Sunucu yapılandırmasına bağlı olarak PHP bellek sınırını geçmesini önlemek için bu ince ayarı ayarlayabilirsin.

en: Definitions
tr_TR: Tanımlar

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete All Records
tr_TR: Tüm Kayıtları Sil

en: Delete Archive
tr_TR: Arşivi Sil

en: Delete pageviews where
tr_TR: Sayfa Görüntüleme yerini sil

en: Delete this filter
tr_TR: Bu filtreyi sil

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Direct Pageviews
tr_TR: Doğrudan Sayfa Görüntülenmeleri

en: Direct Traffic
tr_TR: Doğrudan Trafik

en: Disable SQL Debug
tr_TR: SQL Hata Ayıklamayı Devre dışı bırak

en: Display provider names instead of IP addresses.
tr_TR: IP Adresleri yerine sağlayıcı isimlerini göster.

en: Display the SQL code used to retrieve the data from the database. Useful to troubleshoot issues with data consistency or missing pageviews.
tr_TR: Veritabanından veri almak için kullanılan SQL kodunu görüntüler. Verilerin tutarlılığını veya sorunlu sayfa görüntülenmesi ile ilgili sorunları gidermek için faydalıdır.

en: Do Not Track
tr_TR: İzlenmeyecek

en: Do you want to download and install the geolocation database from MaxMind's server?
tr_TR: MaxMind sunucusundan Coğrafi Konum veritabanını indirmek ve yüklemek istediğinden emin misin?

en: Do you want to uninstall the geolocation database?
tr_TR: Coğrafi Konum veritabanını silmek istediğine emin misin?

en: Domains
tr_TR: Domainler

en: Enable CDN
tr_TR: İDA'yı Etkinleştir

en: Enable Privacy Mode
tr_TR: Gizlilik Modunu Etkinleştir

en: Enable SOV
tr_TR: Cümle ögelerini Etkinleştirin

en: Enable SQL Debug
tr_TR: SQL Hata Ayıklamayı Etkinleştir

en: Enable Tracking
tr_TR: İzlemeyi Etkinleştir

en: Enable this option if you don't want to track visits from users identified as spammers by third-party tools like Akismet. Pageviews generated by users whose comments are later marked as spam, will also be removed from the database.
tr_TR: Eğer Akısmet gibi üçüncü parti araçları tarafından spamlayan kişi olarak tanımlanan kişileri takip etmek istemiyorsanız bu seçeneği etkinleştirin. Yorumları sonradan spam olarak işaretlenen kullanıcılar tarafından oluşan sayfa görüntülenmeleri de veritabanından silinecektir.

en: Enable this option if you want your authors to only see stats related to their own content.
tr_TR: Yazarların sadece kendi içerikleri ile ilgili istatistikleri görmesini istiyorsanız bunu etkinleştir.

en: Enable this option to hide all your <strong>active</strong> premium add-ons from the list of plugins in WordPress. Please note that you will still receive updates for hidden add-ons.
tr_TR: <strong>Aktif</strong> WordPress Premium eklentilerinizin tamamını gizlemek için bu seçeneği etkinleştirin. Unutmayın gizli eklentiler için hala güncelleme alırsınız.

en: Enable this option to track logged in users.
tr_TR: Kullanıcı girişlerini izleyebilmek için bu ayarı etkinleştirin.

en: Enable this option to track your users' activity within the admin.
tr_TR: Yöneticilerinde dahil olduğu etkinlikleri izleyebilmek için bu ayarı etkinleştirin.

en: Engine
tr_TR: Motor

en: Entries logged on or before %s will be archived or deleted according to the option here below.
tr_TR: Girilmiş girdiler veya önceki %s aşağıdaki seçeneğe göre arşivlenecek veya silinecek.

en: Erase all the archived records. This operation cannot be undone.
tr_TR: Arşivlenmiş tüm kayıtları sil. Bu işlem geri alınamaz.

en: Erase all the information collected so far by Slimstat, but not the archived records (<code>wp_slim_stats_archive</code>). This operation <strong>does not</strong> reset your settings and it can be undone by manually copying your records from the archive table.
tr_TR: Bugüne kadar Slimstat tarafından toplanmış tüm bilgileri siler, arşivlenmiş kayıtlar hariç (<code>wp_slim_stats_archive</code>). Bu işlem <strong>geri alınamaz</strong> ve arşiv tablolarını elle kopyalayamayabilirsiniz.

en: Event Coordinates
tr_TR: Olay Koordinatları

en: Event Description
tr_TR: Olay Açıklaması

en: Event ID
tr_TR: Olay ID

en: Exit Timestamp
tr_TR: Zaman Damgasından Çıkış

en: Extend Session
tr_TR: Oturumu Uzat

en: Extend the duration of a session each time the user visits a new page.
tr_TR: Oturumun süresini kullanıcının her yeni sayfa ziyaretinde uzatın.

en: Filters
tr_TR: Filtreler

en: From Search Results
tr_TR: Arama Sonuçlarından

en: From a search result
tr_TR: Arama Sonuçlarından

en: From search result page
tr_TR: Arama Sonuç Sayfasından

en: Function gzopen not defined. Aborting.
tr_TR: Gzopen işlevi tanımlı değil. İptal ediliyor.

en: Functionality
tr_TR: İşlevsellik

en: Geolocation
tr_TR: Coğrafi Konum

en: Go to the referring page
tr_TR: Yönlendirme sayfasına git

en: Google, Yahoo, MSN, Ask, others; this bucket will include both your organic as well as your paid (PPC/SEM) traffic, so be aware of that
tr_TR: Google, Yahoo, Bing, Ask, ve diğerleri; hem ücretli (PPC/SEM) hem de organik trafik buketini içermektedirler.

en: Here a "page" is not just a WordPress page type, but any webpage on your site, including posts, products, categories, and so on. You can set the corresponding filter where Resource Content Type equals cpt:you_cpt_slug_here to get top web pages for a specific custom post type you have.
tr_TR: Buradaki "sayfa" bir Wordpress sayfa türü değildir, ama gönderiler, ürünler, kategoriler ve çok üstündeki sitende websayfasından farksızdır. Kaynak İçerik Türü'ne karşılık gelen ve eşit olan belirli bir özel gönderi türü için web sayfalarını cpt:you_cpt_slug_here yerinden alabilirsiniz.

en: Hide Add-ons
tr_TR: Eklentileri Gizle

en: Hits
tr_TR: Tıklamalar

en: Hour
tr_TR: Saat

en: How many pages have been visited on average every day during the current period.
tr_TR: Mevcut periyot boyunca günlük ortalama ziyareti gösterir.

en: How many seconds should a human session last? Google Analytics sets it to 1800 seconds.
tr_TR: Bir kişinin oturum süresi ne kadar olmalıdır? Google Analytics için ayarlanan bu süre 1800 saniye.

en: Human
tr_TR: Kişi

en: Human Visits
tr_TR: Kişi Ziyaretleri

en: ID of the category/term associated to the resource, when available
tr_TR: Kategori/Terim ID'si kaynağa bağlı, kullanılabilir olduğunda

en: IP Address
tr_TR: IP Adresi

en: IP Lookup
tr_TR: IP Arama

en: If DB space is not an issue, you can decide to archive older records in another table, instead of deleting them. This way performance is preserved, but you will still be able to access your data at a later time, if needed. Please note that the archive table (<code>wp_slim_stats_archive</code>) will be <strong>deleted</strong> along with all the other tables, when Slimstat is uninstalled. Make sure to backup your data before you proceed.
tr_TR: Eğer veritabanında bir sorun yoksa, onları silmek yerine eski kayıtları diğer tablolarda arşivleyin. Bu şekilde hem performansı korur hem de ilerde gerekirse erişmeye devam edebilirsiniz. Unutma ki arşiv tablosunun ismi (<code>wp_slim_stats_archive</code>). Eğer SlimStat'ı silerseniz diğer tablolar ile birlikte bu tabloda <strong>silinir</strong>. Devam etmeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

en: Ignore Bots
tr_TR: Botları Yoksay

en: Ignore Prefetch Requests
tr_TR: Ön Ayarlı İstekleri Yoksay

en: Ignore Spammers
tr_TR: Spam Üretenleri Yoksay

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Improve Performance
tr_TR: Performansı Arttır

en: In linguistic typology, a subject-object-verb (SOV) language is one in which the subject, object, and verb of a sentence appear in that order, like in Japanese.
tr_TR: Dilsel tipolojide, özne-nesne-yüklem(ÖNY) dillerin bazılarında değişik olabiliyor. Bunlardan birisi yani özne, yüklem veya nesne cümlenin farklı bir yerinde olabilir, Japonca gibi.

en: Inactive Reports
tr_TR: Etkin Olmayan Raporlar

en: Indexing has been disabled. Enjoy the extra database space!
tr_TR: Dizin Oluşturma devre dışı bırakıldı. Ekstra veritabanı alanının tadını çıkarın!

en: Install GeoLite DB
tr_TR: GeoLite DB'yi Yükle

en: Installed and Active
tr_TR: Yüklü ve Aktif

en: Internet Service Provider: a company which provides other companies or individuals with access to the Internet. Your DSL or cable internet service is provided to you by your ISP.<br><br>You can ignore specific IP addresses by setting the corresponding filter under Settings > Slimstat > Filters.
tr_TR: İnternet Servis Sağlayıcısı: Bir şirket veya bireysel kişiler tarafından sağlanan internet erişimi sağlayıcısıdır. DSL veya kablolu internet hizmeti size ISS tarafından sağlanır. <br><br> Ayarlar > Slimstat > Filtreler altında filtreyi ayarlayarak belirli IP sağlayıcılarını göz ardı edebilirsiniz.

en: Invalid data signature. Try clearing your WordPress cache.
tr_TR: Geçersiz veri hatası. Wordpress önbelliğini temizlemeyi deneyin.

en: Invalid payload string. Try clearing your WordPress cache.
tr_TR: Geçersiz yük dizisi. Wordpress önbelliğini temizlemeyi deneyin.

en: It includes only traffic generated by human visitors.
tr_TR: Sadece insan ziyaretçiler tarafından oluşturulan trafiği kapsar.

en: Javascript Mode
tr_TR: Javascript Modu

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine
tr_TR: Ziyaretçiler tarafından kullanılan

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine.
tr_TR: Anahtar kelimeler, arama motorlarında ziyaretçilerinizin websitenizi bulması için kullanılır.

en: Known Users
tr_TR: Tanındık Kullanıcılar

en: Known Visitor
tr_TR: Tanındık Ziyaretçi

en: Known visitors
tr_TR: Bilindik ziyaretçi

en: Language
tr_TR: Dil

en: Language Code
tr_TR: Dil Kodu

en: Last 30 minutes
tr_TR: Son 30 dakika

en: Last 7 Days
tr_TR: Son 7 Gün

en: Latency is the amount of time it takes for the host server to receive and process a request for a page object. The amount of latency depends largely on how far away the user is from the server.
tr_TR: Gecikme, ana makine sunucusunun sayfa nesnesini alma ve işleme için gereken süredir. Gecikme miktarı kullanıcının sunucudan olan uzaklığına göre değişmektedir.

en: Load
tr_TR: Yükle

en: Local search results page
tr_TR: Yerel Arama Sonuçları Sayfası

en: Longest visit
tr_TR: En uzun ziyaret

en: Maintenance
tr_TR: Bakım

en: Max Results
tr_TR: Azami Sonuçlar

en: Menu Position
tr_TR: Menü Konumu

en: Metric
tr_TR: Ölçü

en: Minute
tr_TR: Dakika

en: Miscellaneous
tr_TR: Çeşitli

en: Mobile Device
tr_TR: Mobil Aygıt

en: Month
tr_TR: Ay

en: More than 10 minutes
tr_TR: 10 dakikadan daha fazla

en: New Visitors Rate
tr_TR: Yeni Ziyaretçi Oranı

en: Next clean-up on
tr_TR: Sonraki temizlik

en: No data to display
tr_TR: Görüntülenecek veri yok

en: No visits
tr_TR: Ziyaret yok

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Number Format
tr_TR: Sayı Biçimi

en: Number of single page visits to your site over the selected period.
tr_TR: Seçilen süre boyunca sitenize yapılan tek sayfalık ziyaretleri gösterir.

en: Off
tr_TR: Kapalı

en: Offset
tr_TR: Dengele

en: Oldest pageview
tr_TR: En Eski Sayfa Görüntülenmesi

en: On
tr_TR: Açık

en: Open this URL in a new window
tr_TR: Bu URL'yi yeni sayfada aç

en: Open this outbound link in a new window
tr_TR: Giden bağlantıyı yeni bir sayfada aç

en: Open this referrer in a new window
tr_TR: Yönlendirmeyi yeni bir sayfada aç

en: Operating System
tr_TR: İşletim Sistemi

en: Originating IP
tr_TR: IP Kaynağı

en: Other Humans
tr_TR: Diğer Kişiler

en: Outbound Link
tr_TR: Giden Bağlantı

en: Outbound Links
tr_TR: Giden Bağlantılar

en: Overview
tr_TR: Genel Bakış

en: PS
tr_TR: SH

en: Page Speed
tr_TR: Sayfa Hızı

en: Pages
tr_TR: Sayfalar

en: Pageview
tr_TR: Sayfa Görüntülenmesi

en: Pageview Attributes
tr_TR: Sayfa Görüntüleme Vasıfları

en: Pageviews
tr_TR: Sayfa Görüntülenmesi

en: Pageviews in the last
tr_TR: En Son Görüntülenen Sayfalar

en: Pageviews per visit
tr_TR: Ziyaretçi başına sayfa görüntülenmesi

en: Paste here your custom stylesheet to personalize the way your reports look. <a href='https://slimstat.freshdesk.com/support/solutions/articles/5000528528-how-can-i-change-the-colors-associated-to-color-coded-pageviews-known-user-known-visitors-search-e' target='_blank'>Check the FAQ</a> for more information on how to use this setting.
tr_TR: Raporlarınıza bakma şeklinizi kişiselleştirmek için buraya özel stil yapıştırın. Bu ayarı nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi almak için  <a href='https://slimstat.freshdesk.com/support/solutions/articles/5000528528-how-can-i-change-the-colors-associated-to-color-coded-pageviews-known-user-known-visitors-search-e' target='_blank'>SSS'ı kontrol edin.</a>

en: Percentage of single page visits, i.e. visits in which the person left your site from the entrance page.
tr_TR: Tek sayfalık ziyaretlerin yüzdesi, ziyaretçilerin hangi sayfa aracılığı ile geldiğini gösterir.

en: Permalink
tr_TR: Kalıcı Bağlantı

en: Permalinks
tr_TR: Kalıcı Bağlantılar

en: Please note that by removing table indexes, Slimstat's performance will be affected.
tr_TR: Önemli not, bu tablo dizinlerini kaldırarak Slimstat performansını etkileyebilirsiniz.

en: Please note that you will need about 30% more DB space to store the extra information required.
tr_TR: Unutmayın, gerekli ek bilgileri yedekleyebilmek için Veritabanınızda %30'dan daha büyük bir boş alan olması gerekir.

en: Post Author
tr_TR: Konu Yazarı

en: Post Category ID
tr_TR: Konu Kategori ID'si

en: Posts
tr_TR: Gönderiler

en: Posts and Pages
tr_TR: Gönderiler ve Sayfalar

en: Prevent Slimstat from tracking pageviews generated by Firefox's <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Link Prefetching functionality</a>.
tr_TR: Firefox'un <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Önceden Bağlantı Alma işlevselliği</a> tarafından oluşturulan izleme sayfasını Slimstat aracılığı ile engelleyin.

en: Profiling
tr_TR: Profil

en: Rankings
tr_TR: Sıralamalar

en: Read access: username not found
tr_TR: Okuma erişimi: kullanıcı adı bulunamadı

en: Recent Browsers
tr_TR: En Son Giriş Yapılan Tarayıcı

en: Recent Categories
tr_TR: En Son Girilen Kategoriler

en: Recent Countries
tr_TR: En Son Giriş Yapılan Ülkeler

en: Recent Downloads
tr_TR: En Son Yapılan İndirmeler

en: Recent Events
tr_TR: En Son Gerçekleşen Olaylar

en: Recent Feeds
tr_TR: Son Beslemeler

en: Recent Internal Searches
tr_TR: En Son Yapılan Site İçi Aramalar

en: Recent Languages
tr_TR: En Son Kullanılan Dil

en: Recent Operating Systems
tr_TR: En Son Giriş Yapılan İşletim Sistemi

en: Recent Outbound Links
tr_TR: Giden Bağlantılar

en: Recent Pages Not Found
tr_TR: En Son Bulunamayan Sayfalar

en: Recent Posts
tr_TR: En Son Paylaşılanlar

en: Recent Search Terms
tr_TR: Aranılan Terimler

en: Recent Users
tr_TR: Son Kullanıcılar

en: Recent Viewport Sizes
tr_TR: En Son Giriş Yapılan Görüntü Alanı Boyutu

en: Referer
tr_TR: Yönlendirmeler

en: Referrer
tr_TR: Yönlendirme

en: Referring Sites
tr_TR: Yönlendirme Siteleri

en: Refresh
tr_TR: Yenile

en: Refresh in
tr_TR: Yenile

en: Remove filter for
tr_TR: Filtreyi kaldır

en: Repo Version
tr_TR: Repo Sürümü

en: Report Interval
tr_TR: Rapor Aralığı

en: Report Type
tr_TR: Rapor Türü

en: Reports
tr_TR: Raporlar

en: Reset All
tr_TR: Hepsini Sıfırla

en: Reset Filters
tr_TR: Filtreleri Sıfırla

en: Resource Content Type
tr_TR: Kaynak İçeriğinin Türü

en: Resource ID
tr_TR: Kaynak ID

en: Restrict Authors
tr_TR: Yazarları Sınırla

en: Results %s - %s of %s
tr_TR: Sonuçlar %s - %s %s

en: Retain data for
tr_TR: Veriyi saklayın

en: Revisions
tr_TR: Düzeltmeler

en: Rows to Display
tr_TR: Görüntülenecek Satırlar

en: SERP
tr_TR: AMSS

en: SERP Position
tr_TR: Arama Motoru Konumu

en: SL
tr_TR: SG

en: Save
tr_TR: Kayıt

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Save DB Space
tr_TR: Veritabanı Boşluğunu Kaydet

en: Saved
tr_TR: Kaydedildi

en: Screen Height
tr_TR: Ekran Yüksekliği

en: Screen Resolution
tr_TR: Ekran Çözünürlüğü

en: Screen Width
tr_TR: Ekran Genişliği

en: Search Engine
tr_TR: Arama Motoru

en: Search Terms
tr_TR: Arama Terimleri

en: Searches performed using WordPress' built-in search functionality.
tr_TR: Aramalar Wordpress'in yerleşik arama işlevinden yapılarak gerçekleştirildi.

en: Select <strong>Client</strong> if you are using a caching plugin (W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache, etc). Slimstat will behave pretty much like Google Analytics, and visitors whose browser does not support Javascript will be ignored. A nice side effect is that <strong>most spammers, search engines and other crawlers</strong> will not be tracked.
tr_TR: Eğer önbellekleme eklentisi(W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache vb.) kullanıyorsanız <strong>Sunucuyu</strong> seçmelisiniz. SlimStat, hemen hemen Google Analytics gibi ziyaretçinin web tarayıcısının Javascript'i desteklememesini göz ardı edecektir. <strong>Spam gönderenlerin, arama motorları ve diğer tarayıcılar</strong> tarafından takip edilememesi güzel bir yan etkidir.

en: Server Latency
tr_TR: Sunucu Gecikmesi

en: Server Latency and Page Speed in milliseconds
tr_TR: Milisaniyedeki Sunucu Gecikmesi ve Sayfa Hızı

en: Session Duration
tr_TR: Oturum Süresi

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Short for search engine results page, the Web page that a search engine returns with the results of its search. The value shown represents your rank (or position) within that list of results
tr_TR: Arama motoru sonuç sayfasında, Web sayfası için arama motorunun kendi arama sonuçlarını göstererek kısaltır. Görülen değer, bu sonuçların listesini temsil eder.

en: Show User Agent
tr_TR: Kullanıcı Faktörlerini Göster

en: Show on screen
tr_TR: Ekranda göster

en: Site Analysis
tr_TR: Site Analizi

en: Slimstat
tr_TR: SlimStat

en: Slimstat converts your permalinks into post, page and category titles. Disable this feature if you need to see the URL in your reports.
tr_TR: Slimstat, senin konu, sayfa ve kategori başlıklarını kalıcı bağlantılara dönüştürür. Eğer raporlarda URL görmek istiyorsanız bunu devre dışı bırakın.

en: Specify the number of items in each report.
tr_TR: Her rapordaki ögelerin sayısını belirleyin.

en: Syndication Reader
tr_TR: RSS Okuyucusu

en: The first page that a user views during a session. This is also known as the <em>entrance page</em>. For example, if they search for 'Brooklyn Office Space,' and they land on your home page, it gets counted (for that visit) as a landing page.
tr_TR: İlk sayfa bir kullanıcının oturum süresi boyunca görüntülediği sayfadır. Bu aynı zamanda <em>giriş sayfası</em> olarak da bilinir. Örnek olarak, onlar 'Facebook" olarak yaptıkları arama da  direk ana sayfaya giderse bu onların açılış sayfası olarak nitelendirilir.

en: The geolocation database has been installed on your server.
tr_TR: Coğrafi konum veritabanı sunucunuza yüklendi.

en: The geolocation database has been uninstalled from your server.
tr_TR: Coğrafi konum veritabanı sunucunuzdan kaldırıldı.

en: There was an error decoding the add-ons list from the server. Please try again later.
tr_TR: Sunucudan eklenti listesini alırken kod çözümünde hata oluştu. Lütfen sonra tekrardan deneyin.

en: There was an error downloading the MaxMind Geolite DB:
tr_TR: MaxMind Geolite DB indirilirken hata oluştu:

en: There was an error opening the zipped MaxMind Geolite DB.
tr_TR: Sıkıştırılmış MaxMind Geolite VT açılırken hata oluştu.

en: There was an error updating the following options:
tr_TR: Aşağıdaki seçenekleri güncellerken hata oluştu:

en: This report lists any <em>event</em> occurred on your website. Please refer to the FAQ for more information on how to use this functionality.
tr_TR: Bu rapor sitenizde gerçekleşen herhangi bir <em>olayı</em> listeler. Bu işlevin nasıl kullanılacağı hakkında SSS kısmından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

en: This report shows you what operating system families (no version considered) are popular among your visitors.
tr_TR: Bu rapor ziyaretçiler arasında kullanılan popüler işletim sistemi ailelerini ( kabul edilen herhangi bir sürüm ) gösterir.

en: This report shows you what user agent families (no version considered) are popular among your visitors.
tr_TR: Bu rapor ziyaretçiler arasında kullanılan popüler tarayıcı ailelerini ( kabul edilen herhangi bir sürüm ) gösterir.

en: This value includes not only posts, but also custom post types, regardless of their status
tr_TR: Bu değer sadece normal mesajları değil, durumuna bakılmaksızın özel mesajları da içermekte

en: Time Format
tr_TR: Zaman Formatı

en: Time spent on this page
tr_TR: Bu sayfada geçirilen zaman

en: Timestamp
tr_TR: Zaman Damgası

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Top Authors
tr_TR: En İyi Yazarlar

en: Top Bounce Pages
tr_TR: En Çok Sıçrama Yapan Sayfalar

en: Top Browser Families
tr_TR: En Çok Kullanılan Tarayıcı Ailesi

en: Top Browsers
tr_TR: En Çok Kullanılan Tarayıcılar

en: Top Categories
tr_TR: En Çok Bakılan Kategoriler

en: Top Countries
tr_TR: Ülkeler

en: Top Downloads
tr_TR: En Çok İndirilenler

en: Top Entry Pages
tr_TR: En Çok Girilen Sayfalar

en: Top Events
tr_TR: En İyi Olaylar

en: Top Exit Pages
tr_TR: En Çok Çıkış Yapılan Sayfalar

en: Top Internal Searches
tr_TR: En Çok Yapılan Site İçi Aramalar

en: Top Known Visitors
tr_TR: Tanıdık Ziyaretçiler

en: Top Language Families
tr_TR: En Çok Kullanılan Dil Aileleri

en: Top Languages
tr_TR: En Çok Kullanılan Diller

en: Top OS Families
tr_TR: En Çok Kullanılan İşletim Sistemi Ailesi

en: Top Operating Systems
tr_TR: En Çok Kullanılan İşletim Sistemleri

en: Top Outbound Links
tr_TR: En Çok Giden Bağlantılar

en: Top Pages Not Found
tr_TR: En Çok Bulunamayan Sayfalar

en: Top Posts
tr_TR: En İyi Gönderiler

en: Top Referring Domains
tr_TR: En Çok Yönlendirilen Alan Adları

en: Top Referring Search Engines
tr_TR: En Çok Referans Veren Arama Motorları

en: Top Referring URLs
tr_TR: En Çok Yönlendirilen URL'ler

en: Top Screen Resolutions
tr_TR: En Çok Kullanılan Ekran Çözünürlüğü

en: Top Search Terms
tr_TR: En Çok Kullanılan Arama Terimleri

en: Top Service Providers
tr_TR: En Çok Kullanılan Servis Sağlayıcıları

en: Top Tags
tr_TR: En Çok Kullanılan Etiketler

en: Top Users
tr_TR: En Çok Giriş Yapan Kullanıcılar

en: Top Viewport Sizes
tr_TR: En Çok Kullanılan Görüntü Alanı Boyutu

en: Top Web Pages
tr_TR: Web Sayfaları

en: Total number of records stored in the database.
tr_TR: Veritabanında saklanan toplam kayıtların sayısı.

en: Tracker
tr_TR: İzleyici

en: Tracking Browser Caps
tr_TR: Tarayıcı Kapakları İzlemesi

en: Tracking Enabled
tr_TR: İzleme Etkinleştirildi

en: Tracking Mode
tr_TR: İzleme Modu

en: Traffic Sources
tr_TR: Trafik Kaynakları

en: Traffic Summary
tr_TR: Trafik Özeti

en: Traffic at a Glance
tr_TR: Bir Bakışta Trafik

en: Troubleshooting
tr_TR: Sorun Giderme

en: Turn on this feature if you want to have the accuracy level of server-side tracking, but not the inconvenience of getting your database clogged with pageviews generated by crawlers, spiders, search engine bots, etc. Please note that in Client mode, bots are ignored regardless of this setting.
tr_TR: Sunucunu tarafının izleme doğruluğu seviyesi özelliğini açmak isteyebilirsiniz ancak veritabanı tarayıcıları, arama motoru botları, örümcekler vb.

en: Turn the tracker on or off, while keeping the reports accessible.
tr_TR: Erişilebilir raporlar tutarken izlemeyi açık veya kapalı hale getirin.

en: Type
tr_TR: Türü

en: URL accessed on your site
tr_TR: URL sitenizden erişilebilir

en: Uninstall GeoLite DB
tr_TR: GeoLite DB'yi Kaldır

en: Unique IP
tr_TR: Eşsiz IP

en: Unique IPs
tr_TR: Eşssiz IP'ler

en: Unique IPs in the last
tr_TR: En Son Benzersiz IP'ler

en: Unique Landing Pages
tr_TR: Benzersiz Açılış Sayfaları

en: Unique Outbound
tr_TR: Benzersiz Çıkan

en: Unique Referrers
tr_TR: Eşsiz Yönlendirmeler

en: Unique Terms
tr_TR: Eşsiz Terimler

en: Unique Users
tr_TR: Benzersiz Kullanıcılar

en: Use Display Name
tr_TR: Görünen Adı Kullan

en: Use Titles
tr_TR: Başlıklar Kullan

en: Use your mouse wheel to zoom in and out
tr_TR: Yakınlaşmak ve Uzaklaşmak için farenin yuvarlağını kullanın

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses
tr_TR: Birden çok farklı adresten giriş yapan fakat tek internet adresinden kaynaklanan ( IP )  ve sorgusunda dosya indirebilmek için gereken istekleri gösterir.

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses; since this measurement looks only at the internet address a pageview came from, it is useful, but not perfect
tr_TR: Birçok farklı adresten gelen internet adresi ( IP ) ve istekleri, çoklu istekler arasında ayırt etmek için kullanılır. Bu ölçüm sadece sayfa görüntülenmesinden gelen internet bağlantılarıından alınır, yararlıdır ama mükemmel değildir.

en: User Agent
tr_TR: Kullanıcı Faktörü

en: User Agents
tr_TR: Kullanıcı Faktörleri

en: User Logged In
tr_TR: Giriş Yapan Kullanıcı

en: User Logged Out
tr_TR: Çıkış Yapan Kullanıcı

en: User agent (Firefox, Chrome, ...)
tr_TR: Kullanıcı faktörü (Firefox, Chrome, ...)

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Users Currently Online
tr_TR: Şu Anda Çevrimiçi Kullanıcılar

en: Value
tr_TR: Değeri

en: Version
tr_TR: Sürüm

en: Viewport Size
tr_TR: Görünüm Penceresi Boyutu

en: Visit Duration
tr_TR: Ziyaret Süresi

en: Visit ID
tr_TR: Ziyaret ID

en: Visitor's Name
tr_TR: Ziyaretçi Adı

en: Visitor's Username
tr_TR: Ziyaretçinin Kullanıcı Adı

en: Visitor's public IP address
tr_TR: Ziyaretçinin yerel IP adresi

en: Visitors Activity
tr_TR: Ziyaretçilerin Etkinlikleri

en: Visitors who came to your site via searches on Google or some other search engine.
tr_TR: Google veya başka bir arama motoru üzerinden sitenize gelen ziyaretçileri gösterir.

en: Visitors who landed on your site after searching for a keyword on Google, Yahoo, etc.
tr_TR: Google, Yahoo vb. arama motorlarından yapılan anahtar kelime aramaları sonucu sitenize gelen ziyaretçileri gösterir.

en: Visitors who visited the site by typing the URL directly into their browser. <em>Direct</em> can also refer to the visitors who clicked on the links from their bookmarks/favorites, untagged links within emails, or links from documents that don't include tracking variables.
tr_TR: URL'yi doğrudan tarayıcıya yazarak siteyi ziyaret eden ziyaretçileri gösterir. Doğrudan giriş yapabilen bu kişiler, Sık Kullanılanlar/Yer İmlerinden, Etiketsiz Bağlantılardan veya e-Maillerden dolayı  <em>direkt</em> gelmiş ziyaretçiler olabilir.

en: Visitors who visited the site in the last 5 minutes coming from a search engine.
tr_TR: Son 5 dakika içinde bir arama motorundan gelen ziyaretçilerin site ziyaretlerini gösterir.

en: Visits
tr_TR: Ziyaretler

en: When visitors leave a comment on your blog, WordPress assigns them a cookie. Slimstat leverages this information to identify returning visitors. Please note that visitors also include registered users.
tr_TR: Ziyaretçiler sitenize herhangi bir yorum bırakırsa Wordpress onlara çerez gönderir. Slimstat ise bu çerezleri kullanarak kullanıcıları tanımaya çalışır. Ziyaretçilere kayıtlı kullanıcılarında dahil olduğunu unutmayın.

en: Where not otherwise specified, the metrics in this report are referred to human visitors.
tr_TR: Aksi belirtilmediği sürece raporlardaki ölçüler kişi ziyaretçilere göre ayarlanır.

en: While zooming in, drag the chart to move to a different area
tr_TR: Yakınlaşma yaparken haritanın farklı bir yerine gitmek için sürükleyin

en: Whitelist
tr_TR: Beyaz Liste

en: WordPress Dashboard
tr_TR: Wordpress Kontrol Paneli

en: WordPress Integration
tr_TR: Wordpress Entegrasyonu

en: World Map
tr_TR: Dünya Haritası

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Yesterday
tr_TR: Dün

en: You can configure Slimstat to ignore a specific Country by setting the corresponding filter under Settings > Slimstat > Filters.
tr_TR: Ayarlar > SlimStat > Filtreler altında ilgili filtreyi ayarlayarak Slimstat'ta belirli bir ülkeyi göz ardı edebilirsiniz.

en: You can configure Slimstat to track specific file extensions as downloads.
tr_TR: İndirmelerle ilgili belirli dosya uzantılarını izlemek için Slimstat'ı yapılandırabilirsin.

en: Your Slimstat tables have been successfully converted to InnoDB.
tr_TR: Slimstat tablolarınız başarılı bir şekilde InnoDB'ye dönüştürüldü.

en: Your Version:
tr_TR: Sürümün:

en: Your Website
tr_TR: Senin Websiten

en: Your changes have been saved.
tr_TR: Değişikliklerin kaydedildi.

en: Your content at a glance: posts, comments, pingbacks, etc. Please note that this report is not affected by the filters set here above.
tr_TR: Bir bakışta içerik: gönderiler, yorumlar, pingbackler, vb. Önemli Not: bu rapor üstte ayarlanan filtreler tarafından etkilenmez.

en: author associated to that post/page when the resource was accessed
tr_TR: bu gönderi/sayfa ile ilgili yazar kaynağa erişebiliyor

en: contains
tr_TR: içerir

en: days
tr_TR: gün

en: does not contain
tr_TR: içermez

en: does not match
tr_TR: eşleşmiyor

en: ends with
tr_TR: ile biter

en: equals
tr_TR: eşit

en: generally used in conjunction with <em>is not empty</em>, identifies human visitors
tr_TR: <em>Boş değil</em>, genellikle insan ziyaretçileri tanımlar

en: hits
tr_TR: tıklanmalar

en: hours
tr_TR: saat

en: is between (x,y)
tr_TR: arasında (x,y)

en: is empty
tr_TR: boş

en: is greater than
tr_TR: daha büyük

en: is included in
tr_TR: dahil

en: is less than
tr_TR: daha az

en: is not empty
tr_TR: boş değil

en: is not equal to
tr_TR: eşit değil

en: matches
tr_TR: eşleşiyor

en: minutes
tr_TR: dakika

en: records
tr_TR: kayıt

en: records deleted from your database.
tr_TR: kayıtlar veritabanından silindi.

en: seconds
tr_TR: saniye

en: serp
tr_TR: arama motoru

en: set the filter to Referer contains cd=N&, where N is the position you are looking for
tr_TR: cd=N& yönlendirmesi içeren filtreyi ayarlayın, burada N aradığınız konumu belirtiyor

en: sounds like
tr_TR: gibi görünür

en: starts with
tr_TR: ile başlar

en: switch to InnoDB
tr_TR: InnoDB'ye Geç

en: the originating IP address of a client connecting to a web server through an HTTP proxy or load balancer
tr_TR: HTTP Proxy veya yükleme dengeleyicisi aracılığı ile bir web sunucusuna bağlanan istemci menşeili IP Adresi

en: this field is set to <em>[pre]</em> if the resource has been accessed through <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Link Prefetching</a> or similar techniques
tr_TR: Bu alan <em>[önceden]</em> olarak ayarlandığı zaman kaynak <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Ön Yüklemeli Bağlantılara</a> ve Benzer Tekniklere erişim sağlamış olursunuz

en: user agent version (9.0, 11, ...)
tr_TR: Kullanıcı faktör sürümü (9.0, 11, ...)

en: viewport width and height (1024x768, 800x600, ...)
tr_TR: görünüm alanı genişliği ve yüksekliği (1024x768, 800x600, ...)

en: visitor's originating IP address, if available
tr_TR: Ziyaretçinin kaynak IP adresi, varsa

en: you can specify the timeframe by entering a number in the <em>interval</em> field; use -1 to indicate <em>to date</em> (i.e., day=1, month=1, year=blank, interval=-1 will set a year-to-date filter)
tr_TR: Zaman çerçevesini belirtmek için <em>aralığa</em sayı girebilir; <em>tarihi</em belirtmek için -1 kullanabilirsiniz. ( Yani, gün=1, ay=1, yıl=boşluk, aralık=-1 tarih filtresini ayarlar)
