WPCargo Frontend Manager - en to mk_MK translation catalogue (466 entries)

en:  has been successfully saved.
mk_MK: е успешно зачувана.

en: %s of 100
mk_MK: %s од {1}

en: &#197;land Islands
mk_MK: Острови ОландName

en: -- Select Agent --
mk_MK: Изберете агент

en: -- Select Client --
mk_MK: Изберете клиент

en: -- Select Employee --
mk_MK: - Изберете вработен -

en: -- Select One --
mk_MK: -- Избери едно --

en: A new user has registered!
mk_MK: Регистрација на нов корисник на вашата страница %s:

en: ADDITIONAL INFORMATION
mk_MK: ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

en: Access Frontend Dashboard Roles
mk_MK: Поставки за контролната табла Frontend

en: Add Images / Upload Files
mk_MK: Додајте слики / датотеки за поставување

en: Add Package
mk_MK: Пакет

en: Add Shipment
mk_MK: Додадете пратка

en: Add registration info to address book
mk_MK: Додај во адресарот

en: Address Information
mk_MK: Адреса

en: Address line 1
mk_MK: Адреса линија 1

en: Address line 2
mk_MK: Адреса линија 2

en: Afghanistan
mk_MK: Авганистан

en: Agent
mk_MK: Агент

en: Albania
mk_MK: Aлбанијa

en: Algeria
mk_MK: Алжир

en: All
mk_MK: Сите

en: All Status
mk_MK: Статус

en: Allow Client to Add Shipment?
mk_MK: Дозволете вработениот пристап до целата пратка?

en: Allow Employee Access all Shipment?
mk_MK: Дозволете вработениот пристап до целата пратка?

en: American Samoa
mk_MK: Американска Самоа

en: Amount
mk_MK: Износ

en: Andorra
mk_MK: Андора

en: Angola
mk_MK: Ангола

en: Anguilla
mk_MK: Ангилја

en: Antarctica
mk_MK: Антарктик

en: Antigua and Barbuda
mk_MK: ÐÐ¾ÑÐ¸ÑÑÐ¸ Ð³Ð¾ Ð¿Ð¾ÑÐ»ÐµÐ´Ð½Ð¸Ð¾Ñ Ð°ÐºÑÐ¸Ð²ÐµÐ½ ÑÐ¸Ð»ÑÐµÑ

en: Are you sure you want to delete section?
mk_MK: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете?

en: Are you sure you want to delete this selected Shipment?
mk_MK: Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете оваа избрана пратка?

en: Argentina
mk_MK: Аргентина

en: Armenia
mk_MK: Ерменија

en: Aruba
mk_MK: Аруба

en: Assign shipment to
mk_MK: Доделете ја пратката на

en: Australia
mk_MK: Австралија

en: Austria
mk_MK: Австрија

en: Azerbaijan
mk_MK: Азербејџан

en: BOL
mk_MK: БОЛ # на испраќачи

en: Bahamas
mk_MK: Бахами

en: Bahrain
mk_MK: Бахреин

en: Bangladesh
mk_MK: Бангладеш

en: Barbados
mk_MK: Барбадос

en: Belarus
mk_MK: Белорусија

en: Belau
mk_MK: Белау

en: Belgium
mk_MK: Белгија

en: Belize
mk_MK: Белизе

en: Benin
mk_MK: Бенин

en: Bermuda
mk_MK: Бермуда

en: Bhutan
mk_MK: Бутан

en: Bill of Lading
mk_MK: Договор меѓу испраќачот и бродскиот транспортер

en: Billing Information
mk_MK: Информација за наплата

en: Bolivia
mk_MK: Боливија

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
mk_MK: Бонаер, Свети Евстатиј и Саба

en: Bosnia and Herzegovina
mk_MK: Босна и Херцеговина

en: Botswana
mk_MK: Боцвана

en: Bouvet Island
mk_MK: ОСТРОВ БУВЕ

en: Brazil
mk_MK: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
mk_MK: Територија на британскиот индиски океан

en: British Virgin Islands
mk_MK: Британски Девствени Острови

en: Brunei
mk_MK: Брунеј

en: Bulgaria
mk_MK: Бугарија

en: Bulk Assign
mk_MK: Дефинираj

en: Bulk Shipment Update
mk_MK: Ажурирајте го статусот на пратката

en: Burkina Faso
mk_MK: Буркина Фасо

en: Burundi
mk_MK: Бурунди

en: Cambodia
mk_MK: Камбоџа

en: Cameroon
mk_MK: Камерун

en: Canada
mk_MK: Канада

en: Cannot find WPCargo Custom Field Add-ons plugin activated in your system.
mk_MK: Не може да се најде додаток за прилагодено поле на WPCargo активиран во вашиот систем.

en: Cape Verde
mk_MK: Зелен ’Рт

en: Cayman Islands
mk_MK: Кајмански Острови

en: Central African Republic
mk_MK: Доминиканска РепубликаCountry name (optional, but should be translated)

en: Chad
mk_MK: Чад

en: Change Password
mk_MK: Измени лозинка

en: Cheating, uh?
mk_MK: Мамење, а?

en: Chile
mk_MK: Чиле

en: China
mk_MK: จีน

en: Christmas Island
mk_MK: Божиќен Остров

en: City
mk_MK: Град

en: Client
mk_MK: Клиент

en: Close
mk_MK: Затвори

en: Cocos (Keeling) Islands
mk_MK: Острови Кокос (Килинг) Name

en: Colombia
mk_MK: Колумбија

en: Comoros
mk_MK: Комори

en: Company
mk_MK: Компанија( Не задолжително )

en: Confirm Password
mk_MK: Потврди ја лозинката

en: Congo (Brazzaville)
mk_MK: Конго (Бразавил)

en: Congo (Kinshasa)
mk_MK: Конго (Киншаса)

en: Cook Islands
mk_MK: Кукови Острови

en: Copyright
mk_MK: Авторски права

en: Costa Rica
mk_MK: Костарика

en: Country
mk_MK: Држава

en: Create Shipment
mk_MK: Креирај пратка

en: Croatia
mk_MK: Хрватска

en: Cuba
mk_MK: Куба

en: Cura&ccedil;ao
mk_MK: Курасао

en: Cyprus
mk_MK: Кипар

en: Czech Republic
mk_MK: Чешка Република

en: Dashboard
mk_MK: Контролна табла

en: Date
mk_MK: Датум

en: Dear
mk_MK: Почитуван,

en: Default
mk_MK: Стандард

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: Delete Shipments Roles
mk_MK: Избришете ги увозните улоги

en: Denmark
mk_MK: Данска

en: Disable Create Order
mk_MK: КРЕИРАЈ НАРАЧКА

en: Djibouti
mk_MK: Џибути

en: Dominica
mk_MK: Доминика

en: Dominican Republic
mk_MK: Доминиканска Република

en: Download
mk_MK: Превземи

en: Ecuador
mk_MK: Еквадор

en: Egypt
mk_MK: Египет

en: El Salvador
mk_MK: Ел Салвадор

en: Email
mk_MK: Е-маил

en: Email already Exist.
mk_MK: Е-пошта веќе постои.

en: Email:
mk_MK: Е-маил:

en: Email: %s
mk_MK: Корисничко име: %s

en: Employee
mk_MK: Вработен

en: Enable Chinese Fonts
mk_MK: Ако сте проверени, ќе ја активирате единицата за димензија.

en: Enable Print BOL
mk_MK: БОЛ # на испраќачи

en: Equatorial Guinea
mk_MK: Екваторска Гвинеја

en: Eritrea
mk_MK: Еритреја

en: Error
mk_MK: Грешка

en: Error 404
mk_MK: Грешка 404

en: Error Found!
mk_MK: пронајдени се грешки (а)!

en: Error loading results
mk_MK: Грешка при вчитување на резултатите

en: Estonia
mk_MK: Естонија

en: Ethiopia
mk_MK: Етиопија

en: Executive
mk_MK: Извршниот

en: Falkland Islands
mk_MK: Фалкландски ОстровиCountry name (optional, but should be translated)

en: Faroe Islands
mk_MK: Фарски Острови

en: Fiji
mk_MK: Фиџи

en: Filter
mk_MK: Сортирај

en: Finland
mk_MK: Финска

en: First
mk_MK: Прво

en: First Name
mk_MK: Име

en: Forgot password?
mk_MK: Ја заборавивте лозинката

en: France
mk_MK: Франција

en: French Guiana
mk_MK: Француска Гвајана

en: French Polynesia
mk_MK: Француска Полинезија

en: French Southern Territories
mk_MK: Француски јужни територии

en: From:
mk_MK: Од:

en: From:
mk_MK: Од:

en: Frontend Dashboard
mk_MK: Фронтенд табла Frontend tabla

en: Frontend Dashboard Settings
mk_MK: Поставки за контролната табла Frontend

en: Gabon
mk_MK: Габон

en: Gambia
mk_MK: Гамбија

en: Georgia
mk_MK: Грузија

en: Germany
mk_MK: Германија

en: Ghana
mk_MK: Гана

en: Gibraltar
mk_MK: Гибралтар

en: Greece
mk_MK: Грција

en: Greenland
mk_MK: Гренланд

en: Grenada
mk_MK: Гренада

en: Guadeloupe
mk_MK: Гваделупе

en: Guam
mk_MK: Гуам

en: Guatemala
mk_MK: Гватемала

en: Guernsey
mk_MK: GuernseyRegion/ state name (optional, rarely needs a translation)

en: Guinea
mk_MK: Гвинеја

en: Guinea-Bissau
mk_MK: Гвинеја-Бисау

en: Guyana
mk_MK: Гвајана

en: Haiti
mk_MK: Хаити

en: Heard Island and McDonald Islands
mk_MK: Островот Херд и островите Мекдоналд

en: Hi Admin,
mk_MK: Администратор

en: Hi there,
mk_MK: Здраво!

en: History
mk_MK: Историjа

en: History Records
mk_MK: Историjа

en: Honduras
mk_MK: Хондурас

en: Hong Kong
mk_MK: Хонг Конг

en: Hungary
mk_MK: Унгарија

en: Iceland
mk_MK: Исланд

en: If you have any problems, please contact me at %s.
mk_MK: Ако имате какви било проблеми, ве молиме контактирајте ме на %s.

en: Incorrect Email Format.
mk_MK: Неточен формат на е-пошта.

en: India
mk_MK: Индија

en: Indonesia
mk_MK: Индонезија

en: Invoice
mk_MK: Фактура

en: Iran
mk_MK: Иран

en: Iraq
mk_MK: Ирак

en: Ireland
mk_MK: Ирска

en: Isle of Man
mk_MK: Isle of ManCountry name (optional, but should be translated)

en: Israel
mk_MK: Израел

en: Italy
mk_MK: Италија

en: Ivory Coast
mk_MK: ИранCountry name (optional, but should be translated)

en: Jamaica
mk_MK: Јамајка

en: Japan
mk_MK: Јапонија

en: Jersey
mk_MK: Џерси

en: Jordan
mk_MK: Јордан

en: Kazakhstan
mk_MK: Казахстан

en: Kenya
mk_MK: Кениа

en: Kiribati
mk_MK: Кирибати

en: Kuwait
mk_MK: Кувајт

en: Kyrgyzstan
mk_MK: Киргистан

en: Label
mk_MK: Етикета

en: Landscape
mk_MK: Пејзаж

en: Laos
mk_MK: ЛаосName

en: Last
mk_MK: Последна

en: Last Name
mk_MK: Презиме

en: Latvia
mk_MK: Латвија

en: Lebanon
mk_MK: Либан

en: Legal
mk_MK: Законски

en: Lesotho
mk_MK: Лесото

en: Letter
mk_MK: Буква

en: Liberia
mk_MK: Либерија

en: Libya
mk_MK: Либија

en: Liechtenstein
mk_MK: Лихтенштајн

en: Lithuania
mk_MK: Литванија

en: Loading more results
mk_MK: Вчитување повеќе резултати

en: Login
mk_MK: Најави се

en: Logout
mk_MK: Одјави се

en: Luxembourg
mk_MK: Луксембург

en: Macao S.A.R., China
mk_MK: Макао С.А.Р., Кина

en: Macedonia
mk_MK: Македонија

en: Madagascar
mk_MK: Мадагаскар

en: Malawi
mk_MK: Малави

en: Malaysia
mk_MK: Малезија

en: Maldives
mk_MK: Малдиви

en: Mali
mk_MK: Eudora Light Addressbook (*. txt)

en: Malta
mk_MK: Малта

en: Marshall Islands
mk_MK: Маршалски Острови

en: Martinique
mk_MK: Мартиник

en: Mauritania
mk_MK: Мавританија

en: Mauritius
mk_MK: Маврициус

en: Mayotte
mk_MK: Мајот

en: Menu Icon Class
mk_MK: Класа на икона:

en: Mexico
mk_MK: Мексико

en: Micronesia
mk_MK: МикронезијаCountry name (optional, but should be translated)

en: Moldova
mk_MK: МолдавијаName

en: Monaco
mk_MK: Монако

en: Mongolia
mk_MK: Монголија

en: Montenegro
mk_MK: Црна Гора

en: Montserrat
mk_MK: Монтсерат

en: Morocco
mk_MK: Мароко

en: Mozambique
mk_MK: Мозамбик

en: My Account
mk_MK: Моја сметка

en: My Profile
mk_MK: Мој Профил

en: Myanmar
mk_MK: мјанмарски

en: NO Status found.
mk_MK: Не е пронајден статус на пратка.

en: NO pages found.
mk_MK: Ниеден резултат не е пронајден

en: Name:
mk_MK: Име:

en: Namibia
mk_MK: Намибија

en: Nauru
mk_MK: Науру

en: Nepal
mk_MK: Непал

en: Netherlands
mk_MK: Холандија

en: New Caledonia
mk_MK: Нова Каледонија

en: New Password
mk_MK: Нова лозинка

en: New Zealand
mk_MK: Нов Зеланд

en: New user registration on your site %s:
mk_MK: Регистрација на нов корисник на вашата страница %s:

en: Next
mk_MK: Следно

en: Nicaragua
mk_MK: Никарагва

en: Niger
mk_MK: Нигер

en: Nigeria
mk_MK: Нигерија

en: Niue
mk_MK: Ниуе

en: No Shipment History Found.
mk_MK: Не е пронајдена историја на пратка

en: No order has been made.
mk_MK: е успешно доставен!

en: No results found
mk_MK: Не се пронајдени резултати

en: No shipment found!
mk_MK: Не е пронајдена пратка!

en: No shipment has been updated
mk_MK: Ниту една пратка не е ажурирана

en: No shipment selected, Please select atleast one Shipment.
mk_MK: Не е избрана пратка, изберете најмалку една пратка.

en: Norfolk Island
mk_MK: Норфолшки ОстровName

en: North Korea
mk_MK: Северна КорејаName

en: Northern Mariana Islands
mk_MK: ÐÐ°Ð¿ÑÐ¸ Ð³Ð¾ Ð¸Ð·Ð½ÐµÑÑÐ²Ð°ÑÐµÑÐ¾

en: Norway
mk_MK: Норвешка

en: Not a member?
mk_MK: Не е датотека?

en: Note: This data while add to the address book if plugin is installed.
mk_MK: Белешка: Овие податоци се додаваат во адресарот ако е инсталиран додаток.

en: Note: This menu icon will display only in WPCargo Dashboard Template. You can find icons available in
mk_MK: Белешка: Оваа икона во менито ќе се прикаже само во Шаблонот за табли со WPCargo. Можете да најдете икони достапни во

en: Note: This options applicable only in front end dashboard.
mk_MK: Белешка: Овие опции се применуваат само во предната табла.

en: Note: This will add additional font family for simplified chinese fonts. Enable this option only if you use simplified chinese fonts in you site.
mk_MK: Белешка: Ова ќе додаде дополнително семејство на фонтови за поедноставени кинески фонтови. Овозможете ја оваа опција само ако користите поедноставени кинески фонтови на вашата страница.

en: Note: This will add additional print functionality for BOL.
mk_MK: Белешка: Ова ќе додаде дополнителна функционалност за печатење за BOL.

en: Note: This will allow wpcargo client to add shipment in the dashboard page.
mk_MK: Белешка: Ова ќе му овозможи на клиентот wpcargo да додаде пратка на страницата на контролната табла.

en: Note: This will allow wpcargo employee access all the shipment.
mk_MK: Дозволете вработениот пристап до целата пратка?

en: Note: This will remove the Create Shipment functionality in the front-end dashboard.
mk_MK: Белешка: Ова ќе ја отстрани функцијата Креирај пратка во контролната табла од предната страна.

en: Notifications
mk_MK: Известувања

en: Oman
mk_MK: Оман

en: Order ID
mk_MK: Ид на нарачка

en: Order Status
mk_MK: Статус на нарачката

en: Orders
mk_MK: Нарачки

en: Orders Account
mk_MK: Нарачки

en: PACKAGE DETAILS
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА ПАКЕТ:

en: PACKAGE DETAILS:
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА ПАКЕТ:

en: Packages
mk_MK: Пакети

en: Pakistan
mk_MK: Пакистан

en: Palestinian Territory
mk_MK: Палестински територииName

en: Panama
mk_MK: Панама

en: Papua New Guinea
mk_MK: ÐÐ¸ Ð¿ÑÐµÑÐºÐ¾ÐºÐ½ÑÐ²Ð°ÑÐµ Ð¿ÑÐµÑÑ
    Ð¾Ð´Ð½Ð¾ Ð²Ð½ÐµÑÐµÐ½Ð¸ÑÐµ Ð·Ð°Ð¿Ð¸ÑÐ¸?

en: Paraguay
mk_MK: Парагвај

en: Password
mk_MK: Лозинка

en: Password NOT matched.
mk_MK: Лозинката НЕ одговараше

en: Password must at least 6 Characters.
mk_MK: Лозинката мора да има најмалку 6 знаци.

en: Password: The one you entered in the registration form. (For security reason, we save encripted password)
mk_MK: Лозинка: Оној што го внесовте во формуларот за регистрација. (Од безбедносна причина, ние зачувуваме запишана лозинка)

en: Personal Information
mk_MK: Лични информации

en: Peru
mk_MK: Перу

en: Philippines
mk_MK: Филипини

en: Phone
mk_MK: Телефон

en: Pitcairn
mk_MK: ПиткернName

en: Please activate your license key for WPCargo Frontend Manager
mk_MK: Активирајте го клучот за лиценца за WPCargo Frontend Manager

en: Please check your Username or Password.
mk_MK: Грешка во комуникација:

en: Please contact administrator for your permission.
mk_MK: Ве молиме контактирајте го администраторот за ваша дозвола.

en: Please delete some character
mk_MK: Избришете еден карактер

en: Please enter more characters
mk_MK: Внесете еден или повеќе карактери

en: Please purchase
mk_MK: Купи

en: Poland
mk_MK: Полска

en: Portrait
mk_MK: Портрет

en: Portugal
mk_MK: Португалија

en: Postcode / ZIP
mk_MK: Поштенски код

en: Previous
mk_MK: Претходно

en: Print
mk_MK: Печати

en: Print Selected Waybills
mk_MK: Печатете избрани патокази

en: Print documents on checkout
mk_MK: Печати

en: Profile
mk_MK: Основни информации

en: Puerto Rico
mk_MK: Порторико

en: Qatar
mk_MK: Катар

en: RECEIVER DETAILS:
mk_MK: ДЕТАЛИВИ НА ДОБИВНИК:

en: Receiver Address
mk_MK: Адреса на примачот

en: Receiver Information
mk_MK: Информации за примачот

en: Receiver Name
mk_MK: Име на примачот

en: Register
mk_MK: Регистрација

en: Registration
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА РЕГИСТРАЦИЈА

en: Remember me
mk_MK: Запомни ме

en: Report for the Month of %s
mk_MK: Корисничко име: %s

en: Reunion
mk_MK: РЕУНИОН

en: Romania
mk_MK: Романија

en: Russia
mk_MK: Русија

en: Rwanda
mk_MK: Руанда

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
mk_MK: africa. kgm

en: SHIP FROM
mk_MK: од

en: SHIP TO
mk_MK: Достава до

en: SHIPPER DETAILS:
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА Испорака:

en: Saint Helena
mk_MK: Света ЕленаName

en: Saint Kitts and Nevis
mk_MK: france. kgm

en: Saint Lucia
mk_MK: Сао Луисfrance. kgm

en: Saint Martin (Dutch part)
mk_MK: Свети Мартин (холандски дел)

en: Saint Martin (French part)
mk_MK: Свети Мартин (француски дел)

en: Saint Pierre and Miquelon
mk_MK: Свети Пјер и МикелонName

en: Saint Vincent and the Grenadines
mk_MK: ncamerica. kgm

en: Samoa
mk_MK: Замбијаitaly. kgm

en: San Marino
mk_MK: Сан Марино

en: Saudi Arabia
mk_MK: Саудиска Арабија

en: Save Avatar
mk_MK: Отстранување контакт

en: Save Settings
mk_MK: Зачувај Промени

en: Search
mk_MK: Барај

en: Searching...
mk_MK: Пребарување...

en: Select
mk_MK: Избери

en: Select Field
mk_MK: Ознака

en: Select Orientation
mk_MK: Изберете клиент

en: Select Page
mk_MK: Избери страница

en: Select Size
mk_MK: Изберете стилname used for a virgin filter

en: Select Status
mk_MK: - Изберете статус -

en: Select an option
mk_MK: Изберете опција

en: Selected Shipements has been updated
mk_MK: Избраните пратки се ажурирани

en: Senegal
mk_MK: Сенегал

en: Serbia
mk_MK: Србијa

en: Set Page as Frontend Dashboard admin
mk_MK: Поставете ја страницата како администратор на Frontend Dashboard

en: Set default shipment status
mk_MK: Статус на пратка:

en: Seychelles
mk_MK: canada. kgm

en: Shipment
mk_MK: Пратка

en: Shipment
mk_MK: Пратка

en: Shipment Information
mk_MK: Информации за пратката

en: Shipment List
mk_MK: Список со пратки

en: Shipment Number
mk_MK: Број на пратка

en: Shipment Status
mk_MK: Статус на пратка

en: Shipment Type
mk_MK: Тип на пратка

en: Shipment not found!
mk_MK: Пратката не е пронајдена

en: Shipments
mk_MK: Пратки

en: Shipper Address
mk_MK: Адреса на испраќачот

en: Shipper Information
mk_MK: Информации за испраќачот

en: Shipper Name
mk_MK: Име на испраќачот

en: Show entries
mk_MK: Покажи елементи

en: Sierra Leone
mk_MK: Сиера Леоне

en: Sign in
mk_MK: НАЈАВИ СЕ

en: Singapore
mk_MK: Сингапур

en: Site Logo
mk_MK: Лого на Страната

en: Slovakia
mk_MK: Словачка

en: Slovenia
mk_MK: Словенија

en: Solomon Islands
mk_MK: Соломонски острови

en: Somalia
mk_MK: Сомалија

en: Something went wrong during process, Please try again.
mk_MK: Нешто тргна наопаку за време на процесот, обидете се повторно.

en: Something went wrong in your registration. Please reload and try again
mk_MK: Нешто тргна наопаку не може да го обработи барањето. Повторно вчитајте го apge и обидете се повторно.

en: Something went wrong saving your shipment. Please reload and try again
mk_MK: Нешто тргна наопаку при зачувувањето на вашата пратка. Вчитајте и обидете се повторно

en: Something went wrong while processing your request, please reload and try again.
mk_MK: Нешто тргна наопаку при обработката на вашето барање, повторно вчитајте и обидете се повторно.

en: Sorry your are not allowed to access this page!
mk_MK: Не ви е дозволено да ја видите оваа нишка.

en: South Africa
mk_MK: Јужна Африка

en: South Georgia/Sandwich Islands
mk_MK: Јужна Georgiaорџија / Сендвич Острови

en: South Korea
mk_MK: Јужна Кореа

en: South Sudan
mk_MK: ЈУЖЕН СУДАН

en: Spain
mk_MK: Шпанија

en: Sri Lanka
mk_MK: ÐÐµÐ»Ð³Ð¸ÑÐ°

en: State / County
mk_MK: Општина

en: Status
mk_MK: Статус

en: Sudan
mk_MK: ÐÐµÐ»Ð¸Ð·Ðµ

en: Suriname
mk_MK: ÐÐµÐ½Ð¸Ð½

en: Svalbard and Jan Mayen
mk_MK: СВАЛБАРД И ЖАН МЕЈЕН

en: Swaziland
mk_MK: ÐÐµÑÐ¼ÑÐ´Ð¸

en: Sweden
mk_MK: Шведска

en: Switzerland
mk_MK: Швајцарија

en: Syria
mk_MK: Сирија

en: Taiwan
mk_MK: Name=Тајван

en: Tajikistan
mk_MK: ÐÑÐ°Ð·Ð¸Ð»

en: Tanzania
mk_MK: ÐÑÑÐ½ÐµÐ¸

en: Thailand
mk_MK: ÐÑÐ³Ð°ÑÐ¸ÑÐ°

en: Thank you for trusting us!
mk_MK: Ви благодариме што ни верувате!

en: This is an existing shipment number.
mk_MK: Ова е постоечки број на пратка.

en: This plugin requires <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce License Helper</a> plugin to be active!
mk_MK: Овој приклучок бара додатокот <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce Licence Helper</a> да биде активен!

en: This plugin requires <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plugin to be active!
mk_MK: Овој приклучок бара додатокот <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> да биде активен!

en: This plugin requires <strong>WPCargo Custom Field Add-ons</strong> plugin to be active!
mk_MK: Овој приклучок бара додаток за <strong>додатоци за прилагодено поле на WPCargo за</strong> да биде активен!

en: Timor-Leste
mk_MK: Источен ТиморName

en: To:
mk_MK: До:

en: Togo
mk_MK: ÐÑÑÑÐ½Ð´Ð¸

en: Tokelau
mk_MK: ТокелауName

en: Tonga
mk_MK: ÐÐ°Ð¼Ð±Ð¾ÑÐ°

en: Track Shipment
mk_MK: Песна

en: Tracking Number
mk_MK: Број на следење

en: Trinidad and Tobago
mk_MK: ÐÐ°Ð¼ÐµÑÑÐ½

en: Tunisia
mk_MK: Тунис

en: Turkey
mk_MK: Турција

en: Turkmenistan
mk_MK: Туркменистан

en: Turks and Caicos Islands
mk_MK: Ð¦ÐµÐ½ÑÑÐ°Ð»Ð½Ð¾Ð°ÑÑÐ¸ÐºÐ°Ð½ÑÐºÐ° Ð ÐµÐ¿ÑÐ±Ð»Ð¸ÐºÐ°

en: Tuvalu
mk_MK: canada. kgm

en: Uganda
mk_MK: Ð§Ð¸Ð»Ðµ

en: Ukraine
mk_MK: Украина

en: United Arab Emirates
mk_MK: Обединети арапски емирати

en: United Kingdom (UK)
mk_MK: ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

en: United States (US)
mk_MK: Соединети Американски Држави

en: United States (US) Minor Outlying Islands
mk_MK: asia. kgm

en: United States (US) Virgin Islands
mk_MK: Девствени острови на Соединетите држави (САД)

en: Update
mk_MK: Ажирирај

en: Update Shipment
mk_MK: Ажурирајте ја пратката

en: Update Shipments Roles
mk_MK: Дозволи Улогите да ја ажурираат историјата на пратката

en: Upload Avatar
mk_MK: Постави аватар

en: Uruguay
mk_MK: ÐÐµÐ¼Ð¾ÐºÑÐ°ÑÑÐºÐ° ÑÐµÐ¿. ÐÐ¾Ð½Ð³Ð¾

en: Username
mk_MK: Корисничко име

en: Username/E-mail
mk_MK: Неправилно корисничко име или е-пошта.

en: Username: %s
mk_MK: Корисничко име: %s

en: Uzbekistan
mk_MK: Узбекистан

en: Vanuatu
mk_MK: Ð¥ÑÐ²Ð°ÑÑÐºÐ°

en: Vatican
mk_MK: ВатиканCountry name (optional, but should be translated)

en: Venezuela
mk_MK: Венецуела

en: Vietnam
mk_MK: Виетнам

en: View
mk_MK: Види

en: WPCargo Custom Field Add-ons
mk_MK: Не може да се најде додаток за прилагодено поле на WPCargo активиран во вашиот систем.

en: WPCargo Dashboard
mk_MK: Контролна табла

en: WPCargo Dashboard Attributes
mk_MK: Атрибути на WPCargo таблата

en: WPCargo Dashboard Sidebar Menu
mk_MK: Мени странична лента за табла WPCargo

en: WPCargo Dashboard Top Menu
mk_MK: Врвно мени на таблата со WPCargo

en: WPCargo Frontend Manager
mk_MK: Активирајте го клучот за лиценца за WPCargo Frontend Manager

en: WPCargo Frontend Manager provides user dashboard in the frontend of your site and mobile responsive ready. Available shortcode [wpcfe_registration]
mk_MK: Менаџерот за WPCargo Frontend обезбедува корисничка контролна табла на предната страна на вашата страница и одговорни за мобилни телефони. Достапен краток код [wpcfe_registration]

en: Wallis and Futuna
mk_MK: Валис и ФутунаName

en: Waybill
mk_MK: Вејбил

en: Waybill Paper Orientation
mk_MK: Големина на хартија

en: Waybill Paper Size
mk_MK: Големина на хартија

en: Welcome to %s! Here's how to log in:
mk_MK: Добредојдовте во %s! Еве како да се најавите:

en: Western Sahara
mk_MK: Западна СахараName

en: Yemen
mk_MK: Јемен

en: You do not have permissions to view this data.
mk_MK: Немате дозволи за запишување во таа датотека.

en: You have been successfully registered.
mk_MK: Успешно сте регистрирани.

en: You have successfully registered!
mk_MK: Успешно сте регистрирани.

en: Zambia
mk_MK: ÐÐºÐ²Ð°Ð´Ð¾Ñ

en: Zimbabwe
mk_MK: ÐÐ³Ð¸Ð¿ÐµÑ

en: ei. dashboard
mk_MK: Не Табла

en: entries
mk_MK: & Ð½ÐµÑÑÑÐ°Ð»ÐµÐ½

en: next
mk_MK: Следна

en: previous
mk_MK: Претходна

en: successfully deleted.
mk_MK: Продавницата е успешно избришана.
